Duik in het verleden van het Museumplein Amsterdam
De tentoonstelling ‘Museumplein, het culturele hart van Amsterdam, 1891-2020' is gedigitaliseerd. De tentoonstelling die tot februari 2009 ruim 10.000 bezoekers naar de Amsterdamse Zuiderkerk trok, is vanaf nu te zien op www.tentoonstellingmuseumplein.nl. De enorme rijkdom aan beelden en teksten is nu voor een veel groter publiek toegankelijk in zowel het Nederlands als het Engels.
De tentoonstelling is een ontdekkingsreis door de geschiedenis. Ruim 60 panelen, filmpjes met achtergronden en persoonlijke uitspraken geven de bezoeker een beeld van het verleden en de ambitie voor de toekomst van deze bijzondere plek in Amsterdam. De bezoeker heeft de mogelijkheid zijn mening te geven over de toekomst van het Museumkwartier. Stipo levert de inhoudelijk projectleider voor dit project en heeft vorig jaar ook de projectleider geleverd voor het organiseren van de tentoonstelling in de Zuiderkerk.
Kijk op de website naar het Concertgebouw in de weilanden, naar foto's van de wereldtentoonstellingen die er op het Museumplein waren, naar de Duitse bunkers en de demonstraties uit de jaren ’80, krijg uitleg over de ontwerpstadia en de visie en lees de quotes van de directeuren van het Rijksmuseum, Stedelijk Museum, Van Gogh Museum en het Concertgebouw.
Spectaculaire lay-out
Naast de inhoud is de lay-out van de website spectaculair. De tentoonstelling in de Zuiderkerk bestond uit papieren mobiles die ronddraaiden, zoals de vogels die over het Museumplein vliegen. Deze bewegende mobiles vindt u terug op de website. De site is gemaakt door JasperJanssencom in opdracht van de gemeente Amsterdam.

Visie Museumkwartier
Cultuurhistorie en de ziel van het gebied spelen altijd een belangrijke rol in de projecten van Stipo. De tentoonstelling is gebaseerd op het onderzoek Plein, park of veld, cultuurhistorische verkenning Museumplein en omgeving (PDF, 9 Mb) van Bureau Monumenten en Archeologie dat vorig jaar een belangrijke basis legde voor de Visie Museumkwartier.
De tentoonstelling legt een verband tussen historie en toekomst en staat stil bij de veranderingen die nodig zijn om het Museumkwartier een sterkere, metropolitane en culturele uitstraling te geven. Dit is nodig omdat, na de verbouwing van de musea aan het Museumplein, het aantal bezoekers groeit naar 5 miljoen per jaar. Hiervoor moeten het Museumplein en de omgeving worden aangepast. De gemeente Amsterdam heeft deze ambitie verwoord in de Visie Museumkwartier die inmiddels met ruime meerderheid in zowel de gemeenteraad als de stadsdeelraad van Oud-Zuid is aangenomen.
Bezoek de tentoonstelling op www.tentoonstellingmuseumplein.nl.

Weblinks
- Tentoonstelling Museumplein 1891-2020
Meer weten
Contactpersoon: Hans Karssenberg (Visie en Masterplan Museumkwartier)
Klik hier om Hans een mail te sturen.
Of klik hier voor de contactgegevens van Stipo.
